Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Warsztaty, poniżej trochę więcej o miejscach, w których odbywają się zajęcia i o specyfice pracy.

Podczas zajęć wyjazdowych z Techniką Alexandra uczestnicy mają nie więcej niż 3 do 3,5 godzin zajęć grupowych dziennie. Choć pozornie to niewiele, jest to dla większości osób maksymalna dawka Techniki Alexandra możliwa do przyjęcia jednorazowo.

Jeśli weźmiemy pod uwagę powiedzenie: „Ćwicz umysł, kiedy masz zmęczone ciało, ćwicz ciało, kiedy masz zmęczony umysł”, doświadczając Techniki Alexandra mamy do czynienia z jednoczesną pracą ciała i umysłu.

Wakacyjna atmosfera, odpoczynek, spacery sprzyjają przyjęciu przez organizm nowych doznań i zmian psychofizycznych, jakie zwykle mają miejsce w toku zajęć.

Miejsca, do których zapraszam różnią się od siebie wielkością i krajobrazem, ale łączy je urok i życzliwość gospodarzy.

 

5-12.lipca.2019POWRÓT DO PEŁNI SIEBIE”     Kąty Rybackie

Wakacje z Techniką Alexandra odbywają się w Kątach Rybackich już kilkanaście lat. Ośrodek wczasowy w starym stylu, ale z nowymi udogodnieniami. Świetlica i plac zabaw dla dzieci sprawiają, że niektórzy uczestnicy przyjeżdżają tu z całymi rodzinami.

Spacer nad morze przez pełen eterycznych zapachów las zabiera kilkanaście minut, ale można też dojechać na plażę melexem.

Tradycją już stały się zachody słońca nad morzem i ciekawe gry oraz wspólne plażowanie,.

 

12-19.lipca.2019         „NIM KURTYNA PÓJDZIE W GÓRĘ” Technika Alexandra i Drama” Kąty Rybackie

Połączenie Techniki Alexandra i Dramy to nowy projekt, na który zdecydowałyśmy się z moją koleżanką Ewą Brzozowicz. Jesienią uczestniczyłam w jej warsztatach w ramach Teatru Relacji. Byłam pod wrażeniem lekkości i przyjemności pracy, która jednocześnie prowadziła w ciekawe, często głębokie obszary poznawania siebie.

Zobaczyłyśmy też, jak te dwie metody mogą się wspierać i przenikać. Drama daje dostęp do nowych, ciekawych aspektów siebie, a Technika Alexandra pomaga przyjąć i zasymilować te nowe aspekty, które najbardziej nam odpowiadają.

Choć padają tu określenia drama, teatr czy spektakl, udział w tego rodzaju zajęciach nie wymaga żadnych zdolności aktorskich. Od nikogo też nie oczekuje się prawdziwych wystąpień publicznych czy pokonywania tremy, co nie zmienia faktu, że w rezultacie tej pracy większość osób znacznie lepiej sobie z nimi radzi.

 

26.lipca-2.sierpnia.2019 „LATO Z TECHNIKĄ ALEXANDRA” Lanckorona

Warsztaty w Lanckoronie odbywają się w szczególnym miejscu (3 km od centrum miasteczka) stworzonym przez charyzmatyczną artystkę z Krakowa. Miejsce czaruje swoim urokiem i zaskakującym wykorzystaniem prostych przedmiotów oraz bardzo smacznym i pięknie podanym jedzeniem.

 

Zajęcia raczej dla małej grupy, szczególnie dla osób szukających spokoju i odpoczynku (każdy znajdzie tu dla siebie urokliwe, zaciszne miejsce) lub dla chętnych wycieczek i ciekawych spacerów.

 

Sama Lanckorona to obok ruin zamku i specyficznie budowanych, pięknych domów, również dwie pracownie ceramiki artystycznej i użytkowej. Przyciągają uwagę również nastrojowe kawiarnie i zbudowane w latach dwudziestych XXwieku wille i pensjonaty, niektóre z zachowanym od tamtych czasów klimatem.

 

11-18.sierpnia 2019  „T. A. W STRONĘ LEKKOŚCI ŻYCIA”             Nowe Kawkowo

Ośrodek „TU i TERAZ” to kolejne ciekawe miejsce stworzone przez ciekawych ludzi na Mazurach. Zdrowe i smaczne wegetariańskie posiłki, przestrzeń pełna zakątków odpowiednich na relaks z książką, medytację czy ciekawe rozmowy, bujna przyroda zachęcająca do spacerów. W pobliżu jeziora do kąpieli, lawendowe pole, cukiernia ze wspaniałymi ciastami i naturalnymi lodami.

W ośrodku odbywają się jednocześnie inne warsztaty. W przerwach można spotkać wielu ciekawych ludzi, usłyszeć bezpośrednie relacje o innych metodach pracy nad sobą.